Müzayede Kuralları

Müzayede Kuralları

1-) Erkanlı Müzayede , müzayede firmasıdır.

2-) Erkanlı Müzayede üçüncü şahısların ürünlerini açık arttırma yöntemiyle satmaktadır. Yazılı olarak müzayedeye katılanlardan iki kişinin aynı ürüne, aynı peyi verme durumu söz konusu değildir. Ürüne en yüksek peyi veren kişi, ürünü satın almaya hak kazanır. Bir ürüne pey veren tek kişi ise, o ürünü başlangıç fiyatına alır. Şayet birden fazla ise, en fazla pey veren, kendisinden önceki pey verenin aşağıda yazılı arttırma kademeler dâhilinde ilavesiyle süre sonunda ürünü satın almaya hakkı olur. Bu katalogda belirtilmiş olan fiyatlar başlangıç fiyatlarıdır. Başlangıç fiyatları altına ürün satılmaz.

3-) Komisyon bedeli %15 olup ,her müzayede için  farklılık gösterebilmektedir.Alıcılardan aldıkları mal tutarına ilave olarak %15 müzayede komisyonu + %18 KDV  alınacaktır. %18 KDV sadece müzayede komisyonuna uygulanacaktır.

Örnek hesaplama aşağıdaki gibidir;

Ürün Tutarı: 100 tl

Müzayede komisyonu : 15 tl

Müzayede Komisyon KDV'si: 2,7 tl

TOPLAM ÖDEYECEĞİNİZ TUTAR: 117,7 tl

Faturalar Erkanlı Müzayede tarafından hazırlanacaktır.Tarafınıza sadece Müzayede komisyon faturası gönderilecektir. ( 17,7 TL )

 

4-) Müzayedede listelenen ürünler www.erkanlimuzayede.com internet sayfasında veya  iletişim bölümündeki adresimize gelerek, ürünleri inceleyebilirsiniz. Erkanlı Müzayede ürünün tarifiyle, hukuki durumu arasındaki farklılıktan mesul olmayacaktır. Fotoğraf ve benzeri gibi bütün görsel materyal sadece rehberlik mahiyetindedir. Ürünlerin hakiki rengini, tonunu ve durumunu alıcı kendisi görüp karar vermesi en doğru yoldur.

5-) Müzayedeye girilen peyler kayıtlı olup, iptal edilmesi için tarafımıza bilgi verilmesi gerekmektedir.

6-) 5 adet veya 500 lira üzerindeki yeni üyelik peylerinde üyenin referans belirtmesi gerekmektedir. Referansın yeterli bulunmaması halinde Erkanlı Müzayede firması tüm peyleri iptal etme hakkına sahiptir. Üyeler tarafından verilen peylerin kabulü, Erkanlı Müzayede’nin insiyatifi dahilindedir.

7-) 10 gün içerisinde bedelleri ödenmeyen ürünler iptal edilir. Bu durumun tekrarlanması halinde üyelik iptal edilir. Farklı üyeliklerle bu olumsuz davranışın gerçekleşmesi halinde Erkanlı Müzayede avukatları aracılığıyla kanuni yoldan işlem başlatılır.

8-) Bir lot’un mülkiyeti, alıcı hesabını tamamen ödedikten sonra, üzerine geçecektir.

9) Madeni  '' ALTIN ''  olan ürünlerin ödemesi müzayede bitimini takip eden ilk gündür.

10-) Pey veren üyelerin, en yüksek limiti girmesi tavsiye edilmektedir. Üye tarafından verilen en yüksek teklif, üyenin en son rakamı olmak zorunda değildir. Otomatik pey yükseltme sistemine göre; bir başka üyeye ait alt rakamdaki pey, verilen peyi takip eder. Üye tarafından verilen peyin geçilmesi halinde üye e-mail ile bilgilendirilir.

11-) Ürün fiyatı kademeli artırım aralıkları;

1.            1.-TL’den 9.-TL’ye kadar – 1.-TL

2.            10.-TL’den 39.-TL’ye kadar – 2.-TL

3.             40.-TL’den 99.-TL’ye kadar – 5.-TL

4.             100.-TL'den  199.-TL'ye kadar- 10.-TL

5.            200.-TL’den 499 TL’ye kadar – 25.-TL

6.            500.-TL’den 999.-TL’ye kadar – 50.-TL

7.            1.000.-TL’den 3.499.-TL’ye kadar – 100.-TL

8.             3.500.-TL'den  4.999.-TL'ye kadar - 200.-TL

9.            5.000.-TL’den 9.999.-TL’ye kadar  – 300.-TL

10             10.000.-TL'den  49.999.-TL'ye kadar - 500.-TL 

11.            50.000.-TL ve üzeri – 1.000.-TL olarak pey artırımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

12-) Müzayedelerimiz sadece internet üzerinden düzenlenmiştir. Otel devamı olacak açık artırımlar ayrıca sitemizde duyurulacaktır.  Müzayede başlangıç ve bitiş tarih bilgileri belirtilmiştir.

13-) Sitemize kayıt esnasında verdiğiniz e-mail adresinize ve cep telefonu numaranıza bilgilendirme mesajları gönderebilir. Bunları almak istemiyorsanız iletisim@erkanlimuzayede.com adresine SMS İPTAL veya E-MAIL İPTAL yazılı mesaj göndermeniz yeterlidir.

14-) Müzayededen  kazanılan ürünün/ürünlerin iade süresi müzayede bitiminden sonra 3 gün olup(zorunlu haller dışında) bu süreyi aşan iade talepleri değerlendirmeye alınmayacaktır.

15-) Müzayedelere satılmak üzere ürün veren tedarikçilere ödeme süresi müzayede bitim tarihinden itibaren 16-21 gün aralığındadır.

16-) Kazanılan ürünler YURTİÇİ KARGO ile anlaşmalı olarak gönderilecektir. Kargo gönderimi Müzayede bitimini ve alıcının ödemesini takip eden  2 iş günü içerisinde gerçekleştirilecektir.

17-) Sitemize üye olanlar burada yazılı şartları kabul etmiş sayılırlar.